Uprawianie seksu w stanie nietrzeźwości często ma miejsce na różnego typu imprezach, gdzie alkohol to zazwyczaj podstawa do dobrej zabawy. Wtedy rodzą się romanse, a także przytrafiają się nieoczekiwane erotyczne przygody na jedną noc. Mężczyźni po alkoholu są bardzo chętnie na seks, a laseczki stają się coraz łatwiejsze i zazwyczaj nie stawiają jakiegokolwiek oporu.

Tak więc to jest dobry moment na wykorzystanie swojej szansy. Często zdarza się jednak, że ktoś uprawia seks po alkoholu z całkiem obcą mu osobą, której do tej pory nie znał lub nawet nie widział. Właśnie wtedy może dojść do przykrych sytuacji, takich jak zarażenie się różnego rodzaju chorobą weneryczną od osoby, o której nic nie wiemy, a tym bardziej o jej sprawach intymnych. Oczywiście prezerwatywa może uchronić nas przed zarażeniem się, ale tu jest właśnie problem, ponieważ nie mając nawet prezerwatyw, ludzie pod wpływem alkoholu idą do łóżka i nie przejmują się konsekwencjami.

Drugą sprawą jest sama przyjemność. Będąc pod wpływem alkoholu mamy o wiele większą ochotę na seks, a także jesteśmy bardziej skłonni do takich przygód. Jednak alkohol w pewnym stopniu nas znieczula, a to przekłada się na zmniejszoną przyjemność. Seks po alkoholu nie jest w pełni rozkoszny.

źródło: anal