Teoretycznie pierwszą myślą jest tutaj to, że ludzie są samotni, prawda? Jednakże z drugiej strony, nie jest to też takie łatwe, z racji tego że problem jest o wiele bardziej złożony. Dlatego też dziś przedstawimy ci powody, dla których sprzedaż zabawek erotycznych tak mocno wzrosła!

Dlaczego sprzedaż zabawek erotycznych tak bardzo wzrosła?

Zacznijmy od tego najbardziej znanego powodu

Naturalnie pierwszym powodem jest to, że ludzie są samotni. Tu nie ma żadnych złudzeń, ponieważ kto lubi być sam, prawda? Nie mówiąc o tym, że takie sytuacje jak ta w Hiszpanii, gdzie po pierwszym lockdownie wystąpiła masa rozwodów, ludzie po prostu się boją – przez co nawet często i gęsto nie mają ochoty spotykać się ze swoimi partnerami na seks – a jak wszyscy wiemy, nie ma dobrego seksu, to nie ma również i związku. Dlatego też masturbacja oraz wykorzystanie seks zabawek nawet w związkach znacznie podskoczyły, więc nic dziwnego, że o wiele więcej osób korzysta z takich sprzętów.

Brak interakcji społecznych

Naturalnie zaraz ktoś nam będzie wypominał, że przecież samotność i brak interakcji społecznych to to samo – jednakże z drugiej strony, to nie takie proste. Wystarczy przytoczyć tu ten przykład, że niektóre osoby muszą po prostu szukać nowych kontaktów z nowymi ludźmi, bo po prostu takie mają uosobienie, podczas gdy inni w czasach pandemii po prostu siedzą w domach. Naturalnie po zamknięciu nas w kwarantannach poznawanie nowych ludzi nie przychodzi tak łatwo, więc część z tych osób zwraca się do internetu, ale kiedy to już przestaje wystarczać, to sfrustrowani zwracają się ku masturbacji. Jednakże masturbacja przy użyciu swojej ręki z czasem też przestaje być przyjemna, dlatego też starają się to jakoś urozmaicić – jeśli oczywiście nie można chodzić na ,,dupy” to jedynym sposobem jest zwrócenie się ku seks zabawkom.

Tani i szybki sposób na zrealizowanie swoich fantazji erotycznych

Szukanie odpowiedniego partnera/partnerki do zrealizowania naszych fantazji erotycznych może trwać naprawdę długo, jednakże przy użyciu seks zabawek możemy to zrealizować naprawdę w krótkim czasie, na dodatek za dość niewygórowaną kwotę, w porównaniu do tego, ile czasu musielibyśmy spędzić na rozmowie, spotkaniach, oraz innych kwestiach, tylko po to, aby nakłonić taką osobę do współżycia, nie mówiąc już o tym, że przecież nie jest to powiedziane, że się nam to uda. Dlatego też kupno seks zabawek jest ostatnio coraz bardziej popularne, i nie zdziwiłoby nas to, gdy za niedługo pojawią się seks-androidy, które osoby samotne bardzo chętnie będą kupować, zamiast szukać partnera bądź partnerki, chociaż na to zapewne jeszcze kilkanaście lat musimy poczekać.