Miłość to jedno z tych uczuć, które powoduje w nas nie tylko euforię i zauroczenie, ale również niepewność i strach. Jednak są to dobre emocje powodujące, że człowiek czuje, że żyje. Znalezienie prawdziwej miłości może być więc prawdziwym wyzwaniem.

Gdzie i jak szukać prawdziwej miłości?

Powiedzenie mówi, że miłości nie trzeba szukać, bo przychodzi sama. Czemu jednak nie pomóc szczęściu i samemu zacząć szukać? Zanim człowiek rozpocznie poszukiwania, powinien zastanowić się, czego oczekuje od drugiej połówki i jaka ma ona być. Związku nie można budować za wszelką cenę. Jeśli obie strony nie potrafią się dogadać, nie mają wspólnych zainteresowań, pasji, to taka relacja zbyt długo nie przetrwa. W miłości ważne jest nie tylko pożądanie, ponieważ ono czasami przygasa, a wtedy potrzebne jest coś, co je zastąpi lub rozpali na nowo. Ponadto każdy z nas szuka takiego uczucia, które pozwoli poczuć, że należy nam się cały świat. Oczekujemy, że znajdziemy osobą nie tylko do kochania, ale również kochającą. Gdzie więc znaleźć połówkę, która spełni te wszystkie wymagania? Kiedyś mężczyzna spotykał kobietę na ulicy, zapraszał ja na kawę, a potem oboje przekonywali się, czy między nimi zaiskrzyło. Obecnie ten sposób jest mało praktykowany, ale czasami również niektórzy go stosują i otrzymują zadowalające efekty. Dziś jest znacznie łatwiej, bo można skorzystać z czatów online, speed dating, czy sex kamerki lub randki w ciemno. Choć ten ostatni sposób jest raczej rzadko praktykowany. Tak naprawdę miejsce nie ma żadnego znaczenia, może to być choćby dworzec kolejowy. Ważne jest to, aby między parą widoczne było przyciąganie.

Czy internetowe bądź szybkie randki się sprawdzają?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy obie strony rozmawiając, są szczere. Jeśli chodzi o czaty internetowe, to w pierwszym etapie rozmów każdy chce wypaść jak najlepiej. Często rozmówcy przeinaczają fakty o sobie lub dodają nieprawdziwe. Powoduje to, że przy spotkaniu w rzeczywistości lub po wysłaniu zdjęcia, druga osoba może poczuć się oszukana i zawiedziona. Natomiast szybkie randki to z reguły kilka minut rozmowy, podczas której obie strony chcą nawzajem zadać jak najwięcej pytań, by bliżej się poznać. Z reguły są to proste pytania, które pozwalają dowiedzieć się o drugiej stronie tylko niewielu podstawowych informacji. Jeśli podczas takiego spotkania para uzna, że dobrze im się rozmawia, może kontynuować znajomość.