Wiele osób, które prowadzą życie seksualna zadaje sobie pytanie nad najpopularniejszymi, najskuteczniejszymi metodami antykoncepcji. Antykoncepcja jest bardzo istotnym aspektem życia seksualnego, u osób, które nie planują zachodzić w ciąże, posiadać dzieci. Jest to tak zwane uniknięcie niechcianej ciąży. Istnieje kilka metod, które stosowane są od dawna.

Najpopularniejsze sposoby antykoncepcji

Stosunek przerywany

Wiele osób w stałych związkach preferuje tak zwany stosunek przerywany. Jest to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Jest to opcja całkowicie darmowa. Istnieje jednak ryzyko, że mężczyzna nie zdąży na czas wyjść z kobiety i może dojść do przedwczesnego wytrysku. Metoda ta nie jest również polecana osobą, które nie żyją w stałych związkach (tzw. swingersi). Jest to metoda, która nie jest polecana osobą, które mają więcej niż jednego partnera seksualnego. Istnieje ryzyko zajścia w ciąże, ale także ryzyko nabycia chorób wenerycznych. Nie jest to metoda polecana osobą, które współżyją z różnymi ludźmi.

Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki antykoncepcyjne są metodą stosowaną przez kobiety. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod przed zajściem w niechcianą ciąże. Nie jest to jednak metoda, która chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jest to metoda, która polecana jest osobą, które żyją w stałych związkach. 

Prezerwatywy

Prezerwatywy są kolejnym sposobem antykoncepcyjnym. Jest to metoda, która chroni przed niechcianą ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jest to metoda polecana zarówno osobą, które żyją w stałych związkach partnerskich jak i osób, które mają wielu partnerów seksualnych. 

Plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne to kolejny ze sposobów antykoncepcyjnych. Chronią przed niechcianą ciążą, ale przed chorobami przenoszonymi drogą płciową już nie. Jest to również metoda przeznaczona dla osób w stałych związkach. Nie jest polecana osobą, które prowadzą bujne życie seksualne, z różnymi partnerami.

Nie ma jednej skutecznej metody antykoncepcyjnej, która daje stuprocentową pewność przed zajściem w niechcianą ciążę. Zawsze istnieje ryzyko zapłodnienia. Jak wiadomo u osób, które stosują antykoncepcje to ryzyko się zmniejsza. Każda z przedstawionych metod jest popularna i znana osobą, które współżyją. 

Źródło : https://kurwy.net.pl