Dwoje zakochanych ludzi nie widzi świata poza sobą. Myśli tylko o tej drugiej osobie i chce być tylko z nią. Z czasem coś się dzieje w związku, aż w końcu nadchodzi ten moment – zdrada. Dlaczego tak jest? Dlaczego ludzie, którzy spędzili ze sobą tyle życia dopuszczają się zdrady? Przyczyn tego jest bardzo wiele. Jedną z tych przyczyn jest seks. Ludzie po latach nie czują już takiego pociągu seksualnego do tej drugiej osoby. Zaczyna im się nudzić w łóżku albo często też kobieta/mężczyzna nie spełnia potrzeb seksualnych jakie ma ich partner.

Dlatego potem dzieję się tak, że któreś z nich szuka zaspokojenia u innej osoby. Nie tylko sprawy seksu są przyczyną zdrady. Ludzie zdradzają siebie np, z powodu braku czasu dla drugiej osoby lub po prostu niedocenianie jej. Nie powinno nikogo dziwić, że kobieta, która siedzi ciągle sama w domu, bo mąż pracuje, a gdy wraca z pracy nie mówi o niczym innym jak o pracy albo zmęczony kładzie się spać z czasem znajduje kogoś innego, kto poświęci jej uwagę. Kobieta czuje się wtedy doceniona i w końcu przychodzi ten moment, kiedy zdradzi swojego męża. Ze zdradą bywa naprawę różnie, niektórzy ukrywają to całe życie, inni się rozwodzą i zaczynają nowe życie z inną osobą, a jeszcze inni przyznają się do tego i zostanie im to wybaczone.

Zdrada to coś co naprawdę sprawia ból ludziom. Wyobrażają sobie wtedy swojego partnera/partnerkę w erotycznych scenach z inną osobą. Ludzie nie zdradzali by siebie, gdyby poświęcali sobie więcej czasu i wzajemnie się doceniali, a przede wszystkim rozmawiali o problemach, które ich dotyczą.

źródło: lesbijki