Powszechnie panuje przekonanie wśród naszego społeczeństwa, ze wszelkie uzależnienia (poza może alkoholem, papierosami i narkotykami) dosięgają tylko bardzo młodych ludzi.

Jednak jest też pewna grupa zwolenników teorii, ze można się uzależnić, wpaść w nałóg w każdym praktycznie wieku, i to może być uzależnienie praktycznie od najdziwniejszych nawet rzeczy: zaczynając od plotkowania, skończywszy na wieczornym zjedzeniu ciastka. Wśród uzależnień znane jest nałogowe oglądanie filmów porno, sex fotek, czasopism. Czy więc od redtube może się uzależnić mężczyzna np. 40 – kilkuletni, mający żonę, dzieci i nieco obniżony ( w stosunku do młodzieńca) popęd seksualny? Okazuje się, że w redtube i w sex fotki można się uzależnić i jest to jak najbardziej możliwe. Zwłaszcza, ze wielu mężczyzn przechodzi w tym wieku tzw. kryzys wieku średniego, a co za tym idzie zmniejszenie popędu seksualnego.

Zmniejsza się więc zainteresowanie seksem z żoną, a poszukuje się większej stymulacji, by – czasami sam przed sobą – udowodnić, że „jest się jeszcze mężczyzną” Stopniowo, niezauważenie, ten rodzaj zaspokojenia seksualnego zastępuje normalne pożycie. A bardzo jest potem ciężko wrócić do małżeńskiego łoża. Tak więc Panowie – RedTube i sex fotki są podniecające, fajnie czasem się pogapić, ale z głową.