Nie da się ukryć, że wiele osób tak naprawdę nie wie, z powodu mediów jak powinni zachowywać się w związku. Nie jest to też nic dziwnego, ponieważ starsze pokolenie nie nauczyło swoich dzieci, czym jest życie w związku, przez co internet ,,nauczył” jak powinno to wyglądać naprawdę. Jak więc powinny wyglądać normalne role w zdrowym związku?

Rola partnerów w związku

Zamiana miejsc

Wielu z nas słyszało zwrot „wiesz, że to ona rządzi w tym związku”. Bardziej przerażające jest to, że kobiety starają się stawać coraz bardziej męskie, a niektóre nawet chcą być „równe mężczyznom”, co często odzwierciedla rodzinne obrazy, które nie wyglądają aż tak dobrze. Niewiele z nich chce teraz być matkami, które zajmują się pożarami domów. Wielu z nich chce kontynuować swoją „karierę” i odnieść sukces jako ludzie.

Często jednak zapominają, że znów są „gotowi”, a wchodząc na rynek pracy oczekują tylko tego, co najlepsze, a nie wnoszą wiele do miejsca pracy. Warunki społeczne stały się tak niestabilne, że kobiety walczą teraz o więcej praw niż mężczyźni. Niestety, zgodnie z zasadą „wyciągnij palec, ugryzie całą rękę” dzieje się to na naszych oczach. Właśnie dlatego, że taki system w ogóle nie ma prawa działać, możemy iść w kierunku społecznego wymarcia.

Ogromne oczekiwania

Brzmi to jak dość niepopularna opinia, ale kiedyś rola przypominała kobietę opiekującą się dzieckiem i domem, podczas gdy mężczyzna szedł do pracy i zapewniał utrzymanie rodzinie. Ten system jest dobry, ale ma też swoje wady. W dzisiejszych czasach ludzie często oczekują od współmałżonka nie tylko utrzymania, ale także opieki nad domem, a coraz więcej kobiet kusi to, aby tylko uprawiać seks i nic więcej nie robić, co jest nie do przyjęcia dla większości mężczyzn.

Po PRL gospodarka nie została jeszcze w pełni naprawiona – pojawił się kolejny kryzys – wiele osób pracuje po godzinach, aby utrzymać swoje rodziny, a oczekiwania wobec nich są jeszcze większe, nic więc dziwnego, że wiele osób nie potrafi ustać i zrezygnować z siebie rodzina. W końcu lepiej mieszkać samemu w mieszkaniu i pić piwo po pracy niż kłócić się z kimś, kto nie ma nic do roboty, prawda?

Kobiety stanęły pod wielkim znakiem zapytania

Może to zabrzmieć jednostronnie, ale od zarania dziejów mężczyźni przystosowali się do trudów przynoszenia jedzenia, oraz podrywania kobiet, a te wyżej wymienione musiały zajmować się domem. System funkcjonował do kilku ostatnich lat, obecnie przechodzimy transformację społeczną, co jest niepokojące, bo zmiana etykiety, która była od tysięcy lat, może doprowadzić do społecznej katastrofy. Trudno powiedzieć, co będzie w tej chwili, ale jedno jest pewne – nie wróży to dobrze naszemu społeczeństwu.