Seks to świetna rzecz w życiu każdego człowieka, jednakże przy związkach które trwają od dłuższego czasu, jakoś ludzie zapominają o jego zaletach. Mamy nadzieję że ten artykuł pomoże wam sobie przypomnieć, dlaczego seks w poważnych związkach jest aż tak ważny!

Wady i zalety seksu w poważnym związku

Zalety regularnego seksu

 Regularne uprawianie seksu ma świetny wpływ na jakość naszego związku, w końcu umacnia on nasze relacje z partnerem, ma świetny wpływ na nasze ciało i stan psychiczny. Korzystanie z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą seks to ważna sprawa, ponieważ może on stanowić doskonały sposób na wydłużenie naszego życia.  Seks oprócz świetnego wpływu na nasz organizm, ma bardzo pozytywne działanie względem naszego zdrowia psychicznego. Posiadając stałego partnera oraz regularnie z nim współżyjąc nie popadamy w samotność czy nie spada nasza samoocena. Seks ma bardzo ważne znaczenie przynależności i wsparcia drugiej osoby.

Seks również doskonale spaja związek i stanowi jego zwieńczenie, przez co nasz partner nie będzie musiał szukać dodatkowych sposobów na zaspokojenie siebie, jak na przykład oglądanie filmów porno w internecie. Już od wielu lat wiadomo że uprawianie regularnie seksu ma zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia. Jedną z pierwszych rzeczy jest to w jak szybkim czasie po stosunku zmniejsza się poziom kortyzolu w organizmie, który to jest odpowiedzialny za poziom stresu. Poprzez orgazm, nasz organizm ulega odprężeniu, a mózg wydziela duże ilości serotoniny, która odpowiada za nasz nastrój. Z racji na świetne działanie na nasz układ nerwowy z mózgiem na czele, regularny seks zalecany jest dla osób cierpiących na depresję. Dodatkowo seks może stanowić doskonałe rozwiązanie problemów z bezsennością. Po akcie seksualnym nasze całe ciało jest rozluźnione, a my odprężeni co z pewnością ułatwi nam zasypianie. Ponadto seks stanowić może doskonały trening dla naszych mięśni, a co za tym idzie ogólne lepsze dotlenienie całego organizmu.

Wady regularnego seksu

Sporą wadą regularnego seksu w stałym związku może być znudzenie się partnerem, jeśli nie będziemy urozmaicać sobie tego przyjemnego przeżycia. Dodatkowo istnieje większe ryzyko urazów przy nieostrożnym seksie, nie mówiąc już o możliwości zajścia w niechcianą ciążę, jeśli odpowiednio się nie zabezpieczymy.

Źródło : https://erotyczne-galerie.pl/