Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego związki potrafią się skończyć aż tak niespodziewanie. W końcu nic dziwnego, z racji tego, że większość osób po prostu myśli jedynie o sobie, a miłość wymaga o wiele więcej, niż egoizm. Ale czy to jedyny powód, dla którego związki w dzisiejszych czasach sypią się tak szybko?

Z jakiego powodu związki w dzisiejszych czasach sypią się tak szybko?

Brak otwartości

Otwartość na innych jest często trudna, ponieważ w rzeczywistości dajemy innym możliwość wyrządzenia nam sporej krzywdy. W końcu nic nie będzie trwało wiecznie a szczególnie związek. Mimo, to jeśli nie otworzymy naszych serc na innych, to naprawdę nas nie skrzywdzą, prawda? Z takiego założenia wychodzi większość młodych osób, ale z drugiej strony nie jest to zdrowe podejście.

Posiadanie internetu sporo wpłynęło na nasz świat

Internet jest głównym powodem, dla którego wiele osób stara się utrzymywać zdrowe relacje. Nie można zaprzeczyć, że żyjemy w epoce, w której każdy stara się upiększyć swoje ciało i czyjeś życie, a jak wszyscy wiemy, najpiękniejsze i najpiękniejsze ciało jest też najpiękniejsze. Ludzie „normalni” często starają się podążać za tym trendem, ale z przyczyn naturalnych nigdy ich nie dogonią, dlatego pojawiło się błędne koło dążenia do ideału, którego nikt tak naprawdę nie chce zniszczyć. To w mniejszym lub większym stopniu powoduje, że kobiety chcą tylko pięknych, bogatych i przystojnych mężczyzn, a one same nie są zbyt urodziwe.

Dla mężczyzn nie ma się czym chwalić, bo każdy z nich chce modelki, która potrafi się kochać i gotować jednocześnie. Niestety tak zniekształcony wizerunek partnerów w Internecie powoduje, że nowe pokolenie po prostu nie potrafi odróżnić wydajności od rzeczywistości, a to często prowadzi do rozpadu związku, a wiadomo że rozstanie nigdy nie jest przyjemne.

Brak kompromisów

Każdy próbuje znaleźć swoją karierę przedsiębiorcy kilkoma kliknięciami myszy i kliknięć bez budżetu – oczywiście 95% tych planów się nie powiedzie, ale jak dotąd ci ludzie próbują je wdrożyć plan. A jeśli się odnajdują, podróżują lub pracują w firmie, to oczywiście nie mają czasu, by kochać lub dbać o swój związek, prawda?

Dziś każdy chce mieć wszystko takie, poza tym najlepiej robić to szybko i bez wysiłku. Rozpieszcza nas cały świat, bo za pomocą kilku kliknięć na smartfonie możemy kupić wszystko – od usług po feromony. Oczywiście miłość rządzi się swoimi prawami, dlatego w tej sytuacji nie jest tak łatwo, nic więc dziwnego, że wiele osób jest zdezorientowanych i nie bardzo wie, dlaczego ich związek się rozpada. Dlatego też jeśli sam myślisz o stworzeniu z kimś związku, musisz pamiętać o tym, że niestety nie zawsze jest tak łatwo, ponieważ tak naprawdę wiele wciąż może się wydarzyć, oraz twoja cierpliwość będzie nie raz wystawiana na próbę.